بررسی شراب ومضرات آن درشخصیت روحی-روانی وجسمانی افراد(طرح مباحث علمی-احادیث وروایات)

تهیه کننده :معظم السادات مظلومی پور،دبیردینی-عربی وقرآن شهیدخانی گرکرود2 املش

نوشیدنی‌های تخمیری:

شراب - آبجو - آبجو چاودار - آبجو ذرت - آبجو گندمی - ساکی - شراب سیب - پری - شهداب - شراب میوه.

نوشیدنی‌های تقطیری:

غلات: ویسکی - ویسکی ذرت - ویسکی چاودار برنج: شوچو - میوه‌ها: برندی -کنیاک - جین - پیسکو - راکی سیب: شراب سیب- نیشکر: عرق نیشکر آگاوه: تکیلا - مسکال انیسون:عرق - سیب‌زمینی: ودکا- ابسنث.

دیگر نوشیدنی‌ها.

کوکتل‌ها.

شراب‌ها: سفید- قرمز- ناحیه‌ای- مرتبط

شراب نوشیدنی‌ای الکلی است که از تخمیر انگور به‌دست می‌آید. تعادل شیمیایی انگور به‌گونه‌ای است که می‌تواند بدون افزودن شکر، اسید، آنزیم یا دیگر افزودنی‌ها تخمیر شود. شراب از تخمیر انگور خورد شده به وسیله‌ی انواع مخمر که شکر موجود در انگور را به الکل تبدیل می‌کنند بدست می‌‌آید. برای بدست آوردن انواع شراب، انواع مختلفی از انگور با مخمرهای گوناگون استفاده می‌شود.

بررسی شراب ومضرات آن درشخصیت روحی-روانی وجسمانی افراد(طرح مباحث علمی-احادیث وروایات)

تهیه کننده :معظم السادات مظلومی پور،دبیردینی-عربی وقرآن شهیدخانی گرکرود2 املش

نوشیدنی‌های تخمیری:

شراب - آبجو - آبجو چاودار - آبجو ذرت - آبجو گندمی - ساکی - شراب سیب - پری - شهداب - شراب میوه.

نوشیدنی‌های تقطیری:

غلات: ویسکی - ویسکی ذرت - ویسکی چاودار برنج: شوچو - میوه‌ها: برندی -کنیاک - جین - پیسکو - راکی سیب: شراب سیب- نیشکر: عرق نیشکر آگاوه: تکیلا - مسکال انیسون:عرق - سیب‌زمینی: ودکا- ابسنث.

دیگر نوشیدنی‌ها.

کوکتل‌ها.

شراب‌ها: سفید- قرمز- ناحیه‌ای- مرتبط

شراب نوشیدنی‌ای الکلی است که از تخمیر انگور به‌دست می‌آید. تعادل شیمیایی انگور به‌گونه‌ای است که می‌تواند بدون افزودن شکر، اسید، آنزیم یا دیگر افزودنی‌ها تخمیر شود. شراب از تخمیر انگور خورد شده به وسیله‌ی انواع مخمر که شکر موجود در انگور را به الکل تبدیل می‌کنند بدست می‌‌آید. برای بدست آوردن انواع شراب، انواع مختلفی از انگور با مخمرهای گوناگون استفاده می‌شود. اگرچه از میوه‌های دیگر مانند آلبالو ، سیب ، توت و ... و تقریباً از تمامی رستنی‌ها نیز شراب ساخته می‌شود ولی واژه شراب بدون ذکر نام میوه تقریباً همیشه به معنی شراب انگور است. معمولاً شراب‌هایی که از دیگر رستنی‌ها مانند برنج ، گندم ، رازک و ... به دست می‌آیند برای استفاده به عنوان شراب در نظر گرفته نمی‌شوند بلکه فرایندهای دیگری بر روی آنها انجام می‌شود تا نوشیدنی‌های دیگری از جمله آبجو یا ویسکی به دست آید. شراب سازی از گذشته‌های دور در بسیاری از مناطق جهان رواج داشته است.

انواع شراب:

-شراب سرخ- شراب گلی- شراب تقویت شده- شراب شیرین- شراب گازدار (شامپاین)-

انواع شراب در ادبیات فارسی:

-می: شراب قرمز- باده: شراب به طور کل- نبیذ: می‌ خرما- سیکی: می ‌پرمایه و گیرا -صهبا: می‌ سفید- مُل: شراب انگوری

مناطق مهم شراب سازی دنیا:

-فرانسه- ایتالیا- اسپانیا-ایالات متحده امریکا-آلمان -استرالیا- شیلی- مراکش- آفریقای جنوبی- یونان- شیراز (پیش از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷)

قال رسول الله (ص ): الخمر ام الخبائث)

مردى به على (ع ) گفت به نظر شما معصیت شراب خورى از زنا و دزدى بیشتر است ؟ فرمود آرى ، زیرا زناكار ممكن است به همین گناه اكتفا كند، خود را بگناه دیگر آلوده نسازد ولى شراب خوار با آنكه به یك گناه آلوده شده به گناهان دیگرى نیز مانند زنا، دزدى ، آدم كشى و ترك نماز.... آلوده خواهد شد.قیل لامیر المومنین (ع ) انك تزعم ان شرب الخمر اشد من الزنا و السرقة ؟ فقال (ع ) نعم ، ان صاحب الزنا لعله لا یعدوه الى غیره و ان شارب الخمر اذا شرب الخمر زنى و سرق و قتل النفس التى حرم الله عزوجل و ترك الصلوه.زیانهاى شراب منحصر به جنبه هاى بهداشتى نیست بلكه از جنبه هاى معنوىو اجتماعى قابل توجه است .مردى از امام پنجم (ع) علت حرام شدن شراب را سؤ ال مى كرد. آنحضرت اینطور فرمودند:ان مدمن الخمر كعابد و ثن و یورثه الارتعاش ، و یهدم مروءته ، و تحمله على التجسر على المحارم ، منسفك الدماء و ركوب الزنا، حتى لایومن اذا سكر ان یثبت على حرمه ، وهو لا یعقل ذلك ، و الخمر لا تزید شاربها الا كل شر.دائم الخمر مانند بت پرست است شراب برایش رعشه بدن پدید مى آورد، مردانگى و انصاف ومروتش را نابود مى كند تشراب است كه كه شراب خوار را وادار بر جسارت بر نزدیكان و اقوام وخویشان و خون ریزى و زنا مینماید حتى از زناى با محارم ایمن نمى تواند بود او پس از مستى این كار را بى توجه انجام مى دهد وخلاصه شراب وادار كننده به هر نوع شر و اعمال ضد انسانى است .دراین روایت به یك قسمت از ضررهاى الك از نظر جنبه هاى جسمانى ، اخلاقى ، و اجتماعى تصریح شده است دانشمندان تعداد امراضى را كه عامل اصلى آنها شراب و عرق است تقریبا 11 نوع شمرده اند.

1.امراض معدى

الف (گاستریت  ساده و مزمن كه بالاخره به ضعف و نابودى قوا منجر مى شود.

ب  (فلگمن معده .

ج (انتتریت - سخت و اغلب -اسفلگیت دل دردهاى مختلف و درد معده كه بیشتر در وقت اعتیاد به وقوع مى رسد و درد دل هاى دایمى اثر دیگر آن درمعده اتساع معدى است كه گاهى چنان این عضو را بزرگ مى كند كه مانند كیسه اى شده و پنج برابر موقع عادى گنجایش پیدا میكند یعنى ممكن است ده تا 12 لیتر آب بیشتر جا بگیرد.بطور كلى الكل باعث التهاب جهاز هاضمه مى شود، در روده ها نیز تاءثیر سخت نمود، باعث خراشیدگى جدار آنها، و دفع خون ، و ضعیف ساختن قوا میشود، و بالاخره اسهال سخت تولید مى كند، و گاهى نیز یبوست مى آورد در اثر استعمال نوشابه (قولون )روده بزرگ  لطمه دیده ، یبوست و لینت پشت سر هم به وجود مى آورد.

الكل زبان را ضخیم و سخت مى كند و سلولهاى مخصوص ذائقه را ضعیف و بالاخره محو مى نماید، بطوریكه شخص دائم الخمر دیگر طعم غذاها را درست حس نمى كند، و این خود یكى از علل بى اشتهایى در شخص الكى مى باشد و بیشتر از همه باعث خرابى دستگاه هاضمه مى شود.الكل ، شیره هاى دهان (بزاق ) و شیره هاى معدى و سایر شیره هاى بدن را كم كرده از بین مى برد.2.امراض دستگاه تنفس

الكل از بزرگترین علل ابتلاى به مرض سل ، مى باشد ریه ها در اثر الكل تورم یافته ؛ لكه هاى بنفش یا سفیدى روى آنها ظاهر مى گردد، و لخته هاى خون در خلط شرابخوار ظاهر میشود كه نتیجه خرابى ریه است ، شرابخوار هر صبح در رختخواب مدتى سرفه مى كند خود مى اندازد و گاهى لخته هاى خون یا صفراء به حال تهوع از دهانش بیرون مى آید و بدون استثنا در اشخاص الكلى عمل تنفس سخت و پر زحمت است .

3.  گردش خون.در اثر شراب مواد اصلى خون از جمله فیبرین و گلبولهاى قرمز و غیره خیلى كم شده و از دست رفته ، مایع خون ، آهكى و خراب شده است ، چون خون فاسد شود كلیه بدن دچار اختلال و كم غذایى و ضعف مى گردد، گلبولهاى سرخ و سفید را از بین برده شخص را آماده براى سكته مى نماید.

هر نوع نوشابه الكلى ؛ از جمله آبجون ، رگها را سخت و شكننده مى كند و مرونت یا ارتجاع آنها را از دست مى دهد و موجب مى شود در در اثر جزئى فشار مانند عصبانیت ، كار زیاد، سرما، یا گرماى فوق العاده پاره شده و سكته ناقص یا كامل بوجود آورد؛ عروق در اثر الكل ، تصلب و شریان ، تكلس پیدا مى كند.

4. امراض قلب

 در نتیجه خرابى خون ، عمل قلب مختل شده كم كم چربى و پیه دور آنرا مى گیرد، و آن را سنگین و بزرگ مى كند، و چون قلب در حین ضربان ، با قوت حركت مى كند سنگینى مزبور موجب كندى حركت و نامرتبى مى گردد، و روى این اصل نبض اشخاص الكلى ، آهسته و نامرتب مى زند.

5. بیماریهاى عصبى

الكل وضع اعصاب را فلج مى سازد اعصاب آخذ، و محركه ضعیف شده ، فلج و رعشه پیدا مى كند، در تمام بدن حالت خارشى به وجود مى آید و الكى بدون سبب احساس حرارت مى كند، بدنش مخصوصا دستها و سر، مى لرزدسخنش نامفهوم و بى معنى مى شود، و علائم روحى ، عصبانیت ، حالت قیافه حیوانى ،ترس و سردرد، دراو به وجود مى آید.در اثر ضعیف شدن اعصاب ، در معرض برخى امراض عصبى ، واقع مى شود، و راه براى سكته وخونریزى باز مى گردد.الكل در اثرداخل كردن اسید اوریك درخون تولید درد اعصاب و رماتیسم مى كند.

منابع:

1.        Wine, Encyclopedia Britannica online, Retrieved 24 February 2007.

2.       H. Johnson Vintage: The Story of Wine pp. 11–6 Simon & Schuster 1989 ISBN 0671791826

3.       Introduction to Wine. 2basnob.com.

4.       Barley Wine, The Brewer's Corner, Retrieved February 24, 2007

http://es70.blogfa.com/post-6.aspx